Dostęp do Internetu dla firm - DSL - SDSL - Frame Relay - Ethernet VPN - Miejski Ethernet
 
 
 
Symetryczny Miejski EthernetSymetryczny SDSLSymetryczny Internet DSL

promocja instalacja DSL

promocja zamień Neo-dsl

promocja przedłuż umowę

zwiększ upload

promocja dla nowych firm

Wybierz swój Internet DSL Stały adres IP juz niedługo bedzie w cenie :-)
Przedłuz umowe, dostaniesz wiecej za mniej.

usługa Internet DSL tp

DSL jest kolejną usługą opartą o technologię ADSL.Usługa jest dostępna wszędzie tam gdzie dostępna jest Neostrada. Internet DSL jest tak naprawdę wzbogaconą Neostradą. Niestety jak wszędzie za wersje bogatsze należy zapłacić więcej. I tak, za wyższą cenę instalacji oraz miesięcznego abonamentu otrzymujemy asymetryczny dostęp do Internetu, w którym otrzymujemy stały adres IP, otrzymujemy nieograniczony limitami transferu dostęp do sieci. Możesz całkiem LEGALNIE UDOSTĘPNIAĆ DSL. Możesz poczuć się jak ISP- czyli po polsku jak dostawca Internetu. Ba! możesz na tym też zarabiać!!!
TP świadczy usługę Internet DSL w wersjach prędkości:

DSL 250

DSL 500

DSL 1000

DSL 2000

DSL 4000

DSL 8000

DSL 15 000

W ramach usługi Internet DSL mniejszej niż 2000 Abonent uzyskuje:

Adresy IP Internet DSL

Przykładowa konfiguracja sprzętowa Internet DSL z jednym adresem IP dostępnym dla Abonenta.

Internet DSL z jednym adresem IP - przykładowa konfiguracja

W ramach usługi Internet DSL 2000 i wiyższej Abonent uzyskuje:

Zakres Adresów Internet DSL 2

Przykłądowa konfiguracja sprzętowa Internet DSL z pięcioma adresami IP dostępnymi dla Abonenta

Internet DSL 2000 z pięcioma adresami IP

Uwaga! Powyższe rozwiązanie jest bezpieczne przy zastosowaniu przełącznika zarządzalnego. Jeżeli nie posiadamy takowego proponuję zastosować oddzielny switch/hub dla udostepnienia Internet DSL w sieci LAN.

DSL z NAT

Internet DSL z opcją NAT, czyli z funkcjonalnością routera. To nic innego jak ten sam sprzęt , z tą różnicą, że jedyny zewnętrzny adres IP jest przypisany do dostarczanego przez TP routera. Komputery postawione za nim muszą mieć statyczne IP z przedziału 10.0.0.2-10.0.0.254.

Przykładowa konfiguracja Internet DSL z transjacją adresów - NAT , czyli po prostu z routerem. Router jest skonfigurowany w "jedyny słuszny" sposób. Ma wyłączone DHCP - czyli automatyczne przydzielanie adresów, więc Wasza sieć musi przyjąć "jedyną słuszną" adresację - statyczną. Administrowanie dostępem do internetu poprzez dostarczony router jest niemożliwe dla kogokolwiek , poza wyznaczonymi przez TP służbami.

Internet DSL z NAT

 

* - modele Speedstream 5660 i 5100, skonfigurowane w/g potrzeb TP. Brak możliwości konfiguracji własnej. W celu udostępnienia w sieci niezbędny jest zakup routera , lub wykupienie opcji NAT ( translacja adresów ) umożliwiającej podłączenie modemu/routera bezpośrednio do switcha lub huba i stworzenie sieci dla 253 stanowisk. Zakres adresów sieci lan w przypadku DSL z NAT-10.0.0.2 do 10.0.0.254 / 10.0.0.1 - adres routera/. W tej opcji Abonent również nie ma możliwości konfiguracji routera we własnym zakresie.

** - Instalator dostarcza sprzęt, testuje modem/router, sprawdza jakośc łącza. Instalator nie podłącza i nie konfiguruje urządzeń Abonenta.

*** - możliwość podłączenia jednego urządzenia. Udostępnienie usługi w sieci tylko za pośrednictwem dodatkowego sprzętu zakupionego we własnym zakresie. Nie dotyczy to usługi z opcją NAT. W opcji NAT Abonent uzyskuje tylko jeden adres IP - adres modemu/routera.

Nic nie stoi na przeszkodzie w podłączeniu tylko jednego stanowiska, wówczas potrzebujemy jedynie karty sieciowej. Lepiej uzbroić się w kartę 10/100 Mb. Nigdy nie wiadomo co wyjdzie w loterii sprzętowej przy instalowaniu usługi DSL- czy Speedstream 4100, 5100, czy 5660.

CZytaj o usługach dodanych do Internet dsl